FANDOM


ZnaczekAscension

Znaczek wydany na wyspie w 1938 roku

Ascension czyli Wyspa Wniebowstąpienia - samotna wyspa na środku Atlantyku, mniej więcej na linii łączącej ujście Kongo z brazylijskiem miastem Pernambuco na północny-zachód od Wyspy św. Heleny. Nazwana na pamiątkę tego, że została odkryta przez Portugalczyków w 1502 roku właśnie w dzień Wniebowstą­pienia. 91 km2 powierzchni, 250 mieszkańców (dane na rok 1919). Wys­pa pochodzenia wulkanicznego, brak prawie zupełnie roślinności, która skupia się tylko około jedynego źródła, na wyniosłości Green Mountain (850 m). Klimat suchy i zdrowy, 10 akrów znajduje się pod uprawą: pomidory, rycynus, pieprz. Obfitość ptactwa i żółwi, które składają tu swe jajka. Fosfaty i guano. Wyspa należy do Anglii od 1815 roku. Obecnie pod względem administracyjnym przyłączona jest do Wyspy św. Heleny. Je­dyne osiedle Georgetown. UT(1927)

Prawdopodobnie cały tekst Encyklopedii Tradycji w pochodzi z jakiegoś starego czasopisma, przedwojennej książki lub którejś ze starych polskich encyklopedii, słownika wydanego przed II wojną światową (na końcu tekstu powinien się znajdować się odsyłacz do odpowiedniej książki lub czasopisma). Tekst nie był poprawiany pod względem merytorycznym i dlatego nie jest aktualny.

Możesz go uaktualnić, oddzielając swój komentarz lub obszerniejsze hasło linią ciągłą (-----), ale hasła oryginalnego NIE ZMIENIAJ - pamiętaj, że ET to przede wszystkim miejsce przechowywania starych, nieaktualnych haseł encyklopedycznych.

PAMIĘTAJ: Ten tekst to ciekawostka i nie nadaje się na ściągawkę do szkoły i nie powinien też być traktowany jako jedyne źródło wiedzy na ten temat!