Encyklopedia Tradycji
Advertisement

Gretna Green, wieś w hrabstwie Damfries (Szkocja), tuż nad granicą angielską z ok. 1.100 mieszk., sławna dawniej z tego, że udzie­lane tam przez sędziego pokoju śluby, które według prawa szkockiego nie wymagają zgody rodzi­ców, były ważne również w Anglii . Od 1857 do ważności ślubu konieczny jest przynajmniej 3-tygodniowy pobyt narzeczonych w Szkocji.

(Encyklopeda Powszechna Gutenberga)

Prawdopodobnie cały tekst Encyklopedii Tradycji w pochodzi z jakiegoś starego czasopisma, przedwojennej książki lub którejś ze starych polskich encyklopedii, słownika wydanego przed II wojną światową (na końcu tekstu powinien się znajdować się odsyłacz do odpowiedniej książki lub czasopisma). Tekst nie był poprawiany pod względem merytorycznym i dlatego nie jest aktualny.

Możesz go uaktualnić, oddzielając swój komentarz lub obszerniejsze hasło linią ciągłą (-----), ale hasła oryginalnego NIE ZMIENIAJ - pamiętaj, że ET to przede wszystkim miejsce przechowywania starych, nieaktualnych haseł encyklopedycznych.

PAMIĘTAJ: Ten tekst to ciekawostka i nie nadaje się na ściągawkę do szkoły i nie powinien też być traktowany jako jedyne źródło wiedzy na ten temat!
Advertisement