FANDOM


Korsor - miasto w Danii, na wyspie Zelandii, nad Wielkim Bełtem, 110 km koleją na południowy zachód od Kopenhagi, port, ważny przede wszystkiem ze względu na połączenie promem parowym z Nyborgiem na wyspie Fionie (Fyn), dzięki czemu Kopenhaga posiada bezpośrednie połączenie kolejowe z Europą Zachodnią. W roku 1930 - 9728 mieszkańców. UT

Prawdopodobnie cały tekst Encyklopedii Tradycji w pochodzi z jakiegoś starego czasopisma, przedwojennej książki lub którejś ze starych polskich encyklopedii, słownika wydanego przed II wojną światową (na końcu tekstu powinien się znajdować się odsyłacz do odpowiedniej książki lub czasopisma). Tekst nie był poprawiany pod względem merytorycznym i dlatego nie jest aktualny.

Możesz go uaktualnić, oddzielając swój komentarz lub obszerniejsze hasło linią ciągłą (-----), ale hasła oryginalnego NIE ZMIENIAJ - pamiętaj, że ET to przede wszystkim miejsce przechowywania starych, nieaktualnych haseł encyklopedycznych.

PAMIĘTAJ: Ten tekst to ciekawostka i nie nadaje się na ściągawkę do szkoły i nie powinien też być traktowany jako jedyne źródło wiedzy na ten temat!