FANDOM


Magha - poeta indyjski z drugiej połowy VII w. Jego epos „Zabójstwo Śiśupali" (Śiśupalawadha) o treści zaczerpniętej z Mahabharaty, uważane było w Indji za arcydzieło sztuki poetyckiej i zaliczane do sześciu wielkich poematów indyjskich („mahakawja"). Europejskiego czytelnika utwór ten, wskutek nazbyt sztucznego języka, rozwlekłości i powtarzań się, zainteresować nie może. Wybór z tego utworu wydał w roku 1915 Cappeller p. t. „Balamagha" (tekst sanskrycki i przekład niemiecki). (Encyklopedia Powszechna Ultima Thule)

Prawdopodobnie cały tekst Encyklopedii Tradycji w pochodzi z jakiegoś starego czasopisma, przedwojennej książki lub którejś ze starych polskich encyklopedii, słownika wydanego przed II wojną światową (na końcu tekstu powinien się znajdować się odsyłacz do odpowiedniej książki lub czasopisma). Tekst nie był poprawiany pod względem merytorycznym i dlatego nie jest aktualny.

Możesz go uaktualnić, oddzielając swój komentarz lub obszerniejsze hasło linią ciągłą (-----), ale hasła oryginalnego NIE ZMIENIAJ - pamiętaj, że ET to przede wszystkim miejsce przechowywania starych, nieaktualnych haseł encyklopedycznych.

PAMIĘTAJ: Ten tekst to ciekawostka i nie nadaje się na ściągawkę do szkoły i nie powinien też być traktowany jako jedyne źródło wiedzy na ten temat!
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.